امروز: سه شنبه ۲۷-آذر-۱۳۹۷ / الثلاثاء 10-ربيع ثاني-1440 / Tuesday 2018-December-18

مناسبت روز
پیام روز :

درباره ما

كار ساخت مهدیه اعظم سمنان از سال 1383 با واگذاری زمین از طرف مسكن و شهرسازی سمنان به هیئت متوسلان امام زمان (عج) آغاز شده است.
ساخت این بنای مقدس را كاركنان شركت تولیدی و صنعتی عقاب‌افشان به انجام رسانده‌اند و هدف از تاسیس این مجموعه فرهنگی و مذهبی، جذب دوستداران اهل بیت (ع) به فعالیت‌های پربار فرهنگی، مذهبی و اجتماعی و جذب و آشنا ساختن نسل جوان با معارف غنی اسلام و در نهایت كمك به ابعاد جامعه‌ای با معیارهای ایرانی و اسلامی است.
از جمله اقدامات معاونت فرهنگی، برگزاری نماز جماعت، محفل انس با قرآن، آموزش قرائت و تفسیر قرآن و برگزاری مراسم‌ مذهبی است. مهدیه اعظم سمنان از معاونت‌های مختلفی مانند معاونت علمی هنری، ورزشی تفریحی، پشتیبانی، اجتماعی و فرهنگی تشكیل شده كه هم‌اكنون معاونت فرهنگی و پشتیبانی فعالیت خود را آغاز كرده است.
از جمله اقدامات معاونت فرهنگی را می‌توان ایجاد كتابخانه، سایت اینترنتی و اردوهای علمی و مذهبی نام برد. اشاعه و بسط فرهنگ انتظار، هدف‌گذاری به سمت ساختن انسانی كه جامع كرامات انسانی و صفات فاضله باشد، ارتقای سطح معنویت و دین‌مداری عموم مردم به ویژه نوجوانان از مرامنامه پیشنهادی مهدیه بزرگ سمنان است.
نگاه جامع‌نگر به مطالبات فكری، عقیدتی، علمی، آموزشی، ورزشی و اجتماعی عموم مردم خاصه نسل جوان و دانشجو و برنامه‌ریزی برای برآوردن این نیازها، توسعه مشاركت عمومی در طرح‌های مختلف فرهنگی، دینی، علمی، هنری و اجتماعی از جمله موارد پیشنهادی كار در مهدیه بزرگ سمنان است. تشكیل بانك نرم‌افزار رایانه‌ای، پرداختن به امور علمی و امور هنری از جمله برنامه‌های معاونت علمی و هنری می‌باشد.

مشخصات بنا

بنای مهدیه بزرگ سمنان در زمینی به مساحت 3 هزار مترمربع با زیربنای 3 هزار و 200 مترمربع در سه طبقه ساخته شده است. زیربنای صحن اصلی مهدیه سمنان، یك هزار مترمربع و دارای گنجایش حدود یك هزار و 500 نفر است. در تزئینات داخلی از جلوه‌های بدیع و اصیل هنر معماری ایرانی و اسلامی استفاده شده است تا با روح بنا سازگار باشد.

بازدید: 651

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صاحب وب سایت میباشد .

قالب وردپرس آنلاینر
قالب وردپرسقالب وردپرس